Jenda z největších poutí ve východních Čechách nabídne svým návštěvníkům bohatý hudební program, pouťové atrakce a jarmark s řemeslnými trhy. V Opočně proběhne první srpnový víkend Porcinkule.

Od pátku 4. srpna do neděle 6. srpna můžete zavítat do Opočna na tradiční opočenskou pouť. Po tři dny si můžete na Kupkově náměstí vyzkoušet nejrůznější pouťové atrakce a zakoupit si laskominy. Pokračovat pak můžete na Trčkovo náměstí, kde se ocitnete na středověkém jarmarku s kejklíři a šermíři, trhovci a řemeslníky.

Po všechny tři večery je na Trčkově náměstí připraven také doprovodný hudební program. V pátek 4. srpna zde vystoupí punk-rocková skupina Green Day revival (18:30), r&b a popový zpěvák, účastník soutěže Česko Slovensko má talent Pavel Callta (20:30) a kapela Band-a-ska kombinující rytmus SKA muziky s prvky popu, jazzu a funky (22:00).

V sobotu 5. srpna vypukne Velká benátská noc, kterou uvede rocková skupina Mescalero (18:30). Následovat budou skupiny Ready Kirken (20:30), revivalová skupina Queenie (22:00), a heavy-metalová skupina Judas Priest revival (00:00). Od 21 hodin bude zároveň probíhat Diskopárty s Hapaláky na zimním stadionu.

V neděli 6. srpna je pro milovníky starých vozů připravena od 9 do 15 hodin v areálu kláštera výstava historických vozidel Podorlického Veteran Car Clubu. Odpoledne bude patřit příznivcům folkové hudby a barokních a rokových hitů. Od 17 hodin vystoupí na Trčkově náměstí kapela Spirituál kvintet a od 19 hodin Barock – Adam Malík a komorní orchestr Musici Boemi.

Vstupné na všechny akce na Trčkově náměstí je dobrovolné. Celý program naleznete na webu města Opočna www.opocno.cz.