„CESTA ZA SKŘÍTKY“
CÍLEM PROJEKTU JE: Spojit lidičky, co mají šikovné ručičky, ukázat, že v kroužku máme tvořivé děti, se kterými čas tak rychle letí, aby spolu rodiny, trávili společné hodiny.
Jaký tu máme pěkný kraj, tak neváhej a na cestě za skřítky si s námi hraj.
Naše motto: ,,Člověk musí umět i dát, nejen brát“.
VELKÉ DÍKY VŠEM, kteří se zapojili výrobou skřítků, umožnili trasu vést přes svůj pozemek, všem co pomohli realizovat projekt pro nás všechny.
Nezbývá než popřát mnoho zábavy a šťastnou cestu za skřítky
Dětský kroužek Záhoráček

PROJEKT: CESTA ZA SKŘÍTKY
Trasa je cca 5km dlouhá, je to uzpůsobený okruh, aby se dalo na cestu vyrazit téměř odkudkoliv a vždy se vrátit právě na ten Váš začátek. Pokud přijedete autem, buďte ohleduplní a akceptujte prosím místní občany, P- značené na mapě (volte parkoviště, odstavné plochy atd… děkujeme).Na cestě za skřítky vás čekají nejen skřítci, různí,, pidi šmudlové“ zkrátka bytosti co mají čepičku a vousy .Rozdílu mezi skřítkem a trpaslíkem moc není, ale Vaše fantazie a tvořivost, kterou jste do výroby Vašich skřítků vložili a následně obdarovali naši cestu za skřítky – ta představivost je neuvěřitelná….. jiný úhel pohledu, názor, dovednost, udělalo z naši cesty velkou škálu světa skřítků. Na trase jsou rozmístěny skřítci, někteří mají jméno, u jiných vás čeká úkol, jinde hledáte kešku kde je třeba stvrdit svůj průchod podpisem. Hlavní výstava/ galerie skřítků se nachází na Malé Záhornici. Tam je umístěna kniha návštěvníků do které uvítáme Vaše psané řádky a zároveň místo, kde si můžete svůj pamětní list potvrdit razítkem. Na cestě je možno odpočinout na připravených lavičkách, vidět krásnou krajinu a udělat si z naši cesty krásný výlet v našem okolí. Pokud by Vás naše cesta za skřítky nadchla ,a chcete se také zapojit výrobou skřítka- není problém. Na kontakt facebook hasiči.zahornice po domluvě lze předat a následně bude umístěn na trasu. Cesta za skřítky bude otevřena od května do září, pokud jí půjdete vícekrát, budete potkávat průběžně skřítky nové.  Krásný výlet po okolí na cestě za skřítky Vám přeje  dětský kroužek Záhoráček
Na cestu za skřítky potřebujete pracovní list a mapu, kterou si můžete vytisknout na www.trnov.cz, či vyzvednout   na Obecním úřadě Trnov.

Pracovní list

mapa_projektu