Akce a kultura

Kulturní kalendář 2017

 

Sbor dobrovolných hasičů Přepychy Vás zve na akci 1. traktor den. V sobotu 24. června v areálu SK Přepychy.

 

ANTARKTIDA

 

 

 

2017 čarodějnice plakát

 

 

Pozvánka Josefov cyklo 2017-1

 

 

 

Pozvánka Josefov cyklo 2017-2

 

 

 

Pozvanky_II_Q_web-52

—————————————————————————————————

ThLic. Augustín Slaninka, MC, Zdeňka Seidelová, starostka obce, Kulturní komise obce Přepychy  a Spolek PROVARHANY si Vás dovolují pozvat na benefiční koncert, jehož výtěžek bude věnován na obnovu historických Hanischových varhan v kostele sv. Prokopa v Přepychách. V sobotu 13. května 2017 od 16:00 hodin v kostele sv. Prokopa v Přepychách. Účinkují: Jiří Stivín – jazzman-flétnista, Václav Uhlíř-varhaník.

Pozvanky_II_Q_web-5

———————————————————————————————————————————————————————-

Spolek PROVARHANY, obec Přepychy a Římskokatolická farnost Přepychy si Vás dovolují pozvat na benefiční koncert Vladimíra Jelínka a Lukáše Koblásy se žáky varhanní třídy při ZUŠ v Dobrušce. Koncert se koná ve středu 26. dubna od 18 hodin v kostele svatého Prokopa v Přepychách. Výtěžek koncertu bude věnován na obnovu varhan v kostele svatého Prokopa v Přepychách.

Pozvanky_II_Q_web-53

 

————————————————————————————————————————————————————————

Masopust v Přepychách 25.2.2017

Masopust 2017

————————————————————————————————————————————————————————

Místní skupina ČČK Přepychy si Vás dovoluje pozvat na Společenský ples, v pátek 20. ledna 2017 ve 20:00 hodin v restauraci Katka. K tanci a poslechu hraje skupina ZEUS. Bohatá tombola, vstupné obvyklé.
Dětský karneval se koná v neděli 22. ledna 2017 od 14:00 hod.

————————————————————————————————————————————————————————-

Spolek ProPřepychy a Základní škola Přepychy Vás zvou na tradiční Zpívání u kostela. Sejdeme se v pátek 23. prosince v 17 hodin u altánu před farou. Opět si můžete zapálit a odnést domů Betlémské světlo, vezměte si proto lucerničky a svíčky.

————————————————————————————————————————————————————————–

Spolek PROVARHANY, obec Přepychy a Římskokatolická farnost Přepychy si Vás dovolují pozvat na benefiční koncert Jakuba Jana Ryby – Česká mše vánoční. Koncert se koná v úterý 27.12. od 17 hodin v kostele svatého Prokopa v Přepychách.

PLAKÁT

————————————————————————————————————————————————————————–

Kulturní komise a Obec Přepychy zvou děti i rodiče na akci Přepyšské čertoviny...“ Sejdeme se v pátek 9. prosince 2016 v 17:00 hod. v restauraci Katka v Přepychách. Děti mohou přijít v převleku čertíků (není podmínkou).
PLAKÁT

————————————————————————————————————————————————————————-

Rozsvícení vánočního stromu
Spolek ProPřepychy ve spolupráci s Obcí Přepychy Vás zve na ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU.
V neděli 27. listopadu 2016 od 18:00 hodin u firmy TESON.
————————————————————————————————————

 

Den válečných veteránů 11.11.2016

vlci-makObec Přepychy si Vás dovoluje pozvat na pietní akt konaný u příležitosti Dne válečných veteránů. V pátek 11. listopadu 2016 od 16:00 hodin u pomníku padlých.

————————————————————————————————————————————————————————-

plakat-ples-os_16

Kulturní komise a Obec Přepychy Vás zvou na přednášku

PYRAMIDY V EVROPĚ?

V pátek 21.října 2016 od 18:00 hod. v Restauraci Katka v Přepychách. Poutavé vyprávění a projekci připravil pan Jiří Voňka. Vstup zdarma.

 

Kulturní komise Přepychy zve všechny děti i rodiče na akci

„V Přepychách se nebojíme…“

Dne 5. 11. 2016 v 17:00 hod. se sejdeme na fotbalovém hřišti v Přepychách
S sebou: hrneček na čaj a dobrou náladu

bez-nazvu

 

Spolek PROVARHANY, obec Přepychy a Římskokatolická farnost Přepychy pořádají další z benefičních koncertů na záchranu varhan v kostele sv. Prokopa v Přepychách

Kdy: pátek 11. listopadu od 17 hodin

Účinkující:

Martina KOCIÁNOVÁ – mezzosoprán

Alfred STREJČEK – umělecký přednes

BAROCCO SEMPRE GIOVANE – komorní soubor

Plakát

 

Staročeské posvícení

Restaurace Katka v Přepychách Vás srdečně zve na Staročeské posvícení. V sobotu 15.října od 20 hodin taneční zábava, hudba ZEUS. V neděli 16.října od 11 hodin sousedské posezení, v pondělí 17. října od 10 hodin Zlatá hodinka, taneční zábava od 16 hodin.

PLAKÁT-POSVÍCENÍ

plakat

 

Svatováclavské slavnosti v Dobrušce

23-25-9-2016-svatovaclavky-dobruska

Benefiční koncert v kostele sv. Prokopa

Spolek PROVARHANY, obec Přepychy a Římskokatolická farnost Přepychy Vás společně zvou na benefiční koncert ve čtvrtek 8. září od 17.00 hodin v kostele sv. Prokopa v Přepychách. Vystoupí naši vzácní hosté Václav Hudeček – housle a Martin Hroch – cembalo. Tento koncert je součástí cyklu benefičních akcí, jejichž výtěžek je určen na obnovu varhan v kostele sv. Prokopa, postavených roku 1872 rychnovským varhanářem Amandem Hanischem.

V.Hudeček-page-001

 Václav Hudeček zahraje pro varhany –  Novinky.cz (ze dne 1. září 2016)

 

Závod netradičních plavidel

„O přepyšské kormidlo“

Závod netradičních plavidel „O přepyšské kormidlo“ se koná v sobotu 20. srpna na rybníku Dvorský. Účast v závodě není omezena věkem, národností, bydlištěm ani vyznáním. Účastníci se zavazují respektovat propozice závodu. Účast v závodě je na vlastní zodpovědnost závodníků, u mladistvých nutný souhlas rodičů. Startovné zdarma. Uzávěrka přihlášek do závodu je do čtvrtka 18. srpna do 24:00 hodin. Kontakt: 725 284 022, vzdenek182@seznam.cz. Závodí se na vlastnoručně vyrobených či upravených plavidlech s vlastním nebo přírodním pohonem. Na každém plavidle je minimálně 1 člen posádky. Každé plavidlo musí mít osobitý název. PLAKÁT. VÝSLEDKY SOUTEŽE

 

Program Noci kostelů 10. června 2016

Benefiční koncert na obnovu varhan v kostele sv. Prokopa v Přepychách. Účinkuje jeden z nejlepších současných českých houslistů a popularizátor houslové hry Jaroslav Svěcený. Organizátoři: ThLic. Augustin Slaninka, CM; Zdeňka Seidelová, starosta obce. Program ZDE. plakat_A3_prepychy

Benefiční koncert na podporu záchrany varhan

ve čtvrtek 28. dubna 2016 od 18:00 hod.v kostele sv. Prokopa v Přepychách. Účinkují žáci varhaní třídy vyučujícího Vladimíra Jelínka při ZUŠ v Dobrušce a jejich hosté.

Cyrano – Divadlo Radka Brzobohatého

Dne 23.4.2016 se obec Přepychy zúčastnila autorského muzikálu Ondřeje Brzobohatého a L’ubomíra Feldeka. Nádherný historický příběh plný hrdosti a lásky, který nikdy nezestárne! Cyrano – muž bez bázně a hany, je legendární postavou, symbolem cti, odvahy a mužnosti, gaskoněc s proslule dlouhým nosem, který se na smrt zamiluje do své sestřenice Roxany. Své city se jí ale neopovažuje přiznat, a tak smutně přihlíží, jak se Roxana zhlédne v krásném, ale hloupém Kristianovi… Touha a nenaplněná láska na pozadí válečných bojů… Silný příběh umocněný romantickými písněmi a famózní hudbou Ondřeje Brzobohatého aneb slovy autora: „Rostandov Cyrano pod Roxaniným balkónom deklamuje – môj spieva. Spev pod balkónom je taký starý ako poézia, hudba a láska“.

Vánoční koncert

Do fotogalerie byli přidáni Štěpánští koledníci, kteří k nám zavítali 27.12.2015.

Záchrana varhan v Přepychách 27.12.2015

Dnes se konal Vánoční koncert v Přepychách, jehož výtěžek slouží jako příspěvek na opravu varhan v kostele sv. Prokopa. Více informaci se dozvíte po rozkliknutí této aktuality.

Zpívání u kostela

Občanské sdružení ProPřepychy a Základní škola Přepychy Vás zvou na Zpívání u kostela. Sejdeme se ve středu23.prosince v 17:00 hod. u altánu před farou. Vánoční punč je připraven. Výzva pro hospodyňky-ochutnávka vašeho letošního vánočního cukroví je vítána. Opět si můžete zapálit a odnést domů Betlémské světlo. Vezměte si proto lucerničky a svíčky!

660 let obce Přepychy – od první zmínky

Přepychy si připomínají bohatou historii a mají velké plány do budoucna Novinky.cz  (ze dne 5. července 2015)